Časté dotazy

Sú výrobky LeGracie inštantný polotovar?
Naše výrobky nie sú inštantné, pretože každý výrobok musíte uvariť okrem kuskusov, ktoré sa samozrejme nevaria. A áno, vyrábame polotovary, ale len v tom najlepšom zmysle slova. Každý z nás kŕmi svoje deti polotovarmi už od veľmi útleho veku, pretože detská kaša alebo príkrm je tiež polotovar. A práve k detským polotovarom by som prirovnala naše výrobky z hľadiska surovín, ktoré v LeGracii nepoužívame – soľ, palmový tuk, glutamany, konzervačné látky, kypriace látky, arómy…
Čo je hlavná výhoda výrobkov LeGracie?
Že do našich vrecúšok dávame len to, čo by sme sami jedli. Predstavte si, že doma otvoríte špajzu a chladničku poskladáte si obed alebo večeru len z toho, čo je tam. Vo výrobkoch Legracie sme receptúru už vymysleli za vás a vám odpadá premýšľanie o recepte, čistení zeleniny, krájaní, atď. Skrátka, vezmete si vrecúško, kde je všetko v sušenom stave a varíte.
Kedy je dobré siahnuť po vrecúšku LeGracie?
Vždy, keď nemáte čas alebo nemáte ideálne podmienky na dlhé varenie. LeGraciu je dobré mať doma v špajzi, keď si chcete dopriať v týždni teplú večeru a máte na jej prípravu 20 minút alebo keď ochoriete vy alebo vaše deti a nedostanete sa ani na nákup. LeGracie je skvelý partner na dovolenku na horách i pri mori, na jachte aj do kempu pod stan. Naše vrecúška ocenia mamičky na materskej dovolenke aj študenti na internátoch, ale najmä zaneprázdnení ľudia, pretože niektoré výrobky si ľahko pripravíte kdekoľvek v práci, kde máte k dispozícii varnú kanvicu. Okrem toho je varenie tak jednoduché, že ho zvládnu aj staršie deti, ktoré už púšťate ku sporáku.
Čo je dobré na sušenej zelenine a ovocí, keď môžem variť z čerstvého alebo použiť konzervu?
Už naše babičky všetko sušili a vedeli prečo. Sušená zelenina a ovocie si uchovajú až 70 % všetkých živín a sušené suroviny nestrácajú svoju typickú chuť a vôňu. Nie vždy máme možnosť kúpiť všetko čerstvé, a ak nie je pre danú potravinu sezóna, tak ani nepoznáme spôsob, ako a kde to bola vypestovaná a uskladnená
Sú výrobky LeGracie vhodné aj pre vegetariánov?
Áno, sú, pretože do výrobkov nepoužívame žiadne suroviny živočíšneho pôvodu, srvátku ani sušené mlieko atď. Okrem toho dbáme na zloženie, takže väčšina výrobkov je skvelým zdrojom rastlinných bielkovín.
Vyrábate aj bezlepkové výrobky?
Bezlepkové výrobky v sortimente LeGracie nájdete a sú vždy jasne označené. Označenie znamená, že daný výrobok obsahuje len prirodzene bezlepkové suroviny, pretože lepok v našich produktoch nemeriame a ani nemáme oddelenú výrobnú prevádzku.
Ste český výrobca, znamená to, že aj všetky suroviny pochádzajú z Čiech?
Všetky suroviny si veľmi starostlivo vyberáme. Tie, ktoré sa dajú obstarať v Čechách, ako napríklad zelenina, niektoré bylinky, tuzemské ovocie atď., nakupujeme v tuzemsku. Guľatozrnnú ryžu a kuskus vozíme z Talianska, červená šošovica je až z Kanady…
Čo potrebujem mať doma na to, aby som si mohol výrobky LeGracie uvariť?
Pretože varenie by malo byť hravé a, ako sa hovorí, sto ľudí – sto chutí, je dobré sa už pri nákupe pozrieť, či to, čo výrobok obsahuje, jem. Okrem toho, že budete variť presne podľa návodu – to je jednoducho a ľahko, takže odporúčame nebáť sa pridať do výrobkov to, čo máte radi – chili, mäso, rybu, klobásku, cesnak, syr, víno… Skrátka, základ podľa návodu je skvelý, ale vaša vlastná invencia bude vždy chutiť trochu lepšie.
Ako sa výrobky LeGracie varia?
Ľahko! Dobu prípravy a počet porcií nájdete na každom produkte. Návod na prípravu je veľmi detailný a pritom jednoduchý.
Ako a s čím môžem výrobky LeGracie kombinovať?
Naše výrobky sú dobré samotné. Ale často sú skvelou voľbou len ako príloha alebo súčasť iného jedla. Inšpirovať sa môžete už na obale v tipe, ale hlavne na našom blogu a FB, kde nájdete najrôznejšie recepty a kulinárske videá.
Pre o výrobky LeGracie neobsahujú soľ, keď väčšina polotovarov ju obsahuje?
Pretože vám to nechceme „osoliť“. 🙂 Veríme, že harmonickú chuť vytvorí už dobre poskladaná receptúra a hlavne, každý solíme inak, a často solia inak aj jednotliví členovia rodiny. Deti by mali soliť málo, dospelí môžu soliť o niečo viac. Okrem toho, ak do našich vrecúšok pri varení pridáte niečo svoje, čo už soľ obsahuje, môže byť výsledkom úplne presolené jedlo.
Čím sú výrobky LeGracie špecifické a odlišné od iných výrobkov z vrecúška?
Okrem iných vecí najmä tým, že sú to naše originálne receptúry. LeGracie je jedlo, aké jeme a chceme jesť, a veríme, že bude chutiť aj vám. Rovnaké receptúry nikde nenájdete. Navyše sa snažíme s receptúrami myslieť na vás všetkých, takže u nás nájdete stredomorskú inšpiráciu, ako aj typické české chute a kombinácie veľmi tradičných, ale trendy záležitostí.
Kto môže výrobky LeGracie jesť, komu ich môžem uvariť?
Všetkým! Medzi našimi výrobkami nájdete aj také, ktoré sú vhodné pre deti už od jedného roka. Niektoré výrobky sú dokonca prirodzene bezlepkové. Určite sledujte naše odporúčania pre každý produkt, „komu bude chutiť“, uľahčí vám to orientáciu pri nakupovaní.
Môžem si výrobky LeGracie nakúpiť aj do zásoby do „špajzy“, vydržia mi?
Určite môžete, všetky naše výrobky vám vydržia až 12 mesiacov, aj keď neobsahujú konzervačné látky. Tým, že do nich nepridávame žiadne „potravinové strašiaky“ a dochucovadlá, nemá sa v nich čo skaziť. Ale pozor, nevhodným skladovaním a dlhodobým pobytom vrecúšok LeGracie pri teplotách nad 25 °C, sa vám do našich vrecúšok môže nasťahovať hmyz, ktorý je jasným dôkazom toho, že všetky suroviny majú uchovaný čo najprírodnejší charakter.